Hakkımızda

Şanzelize Yat Gezileri Hakkında

İstanbul’da geçirdiğiniz bir gününüzü Boğaziçi’nin tarihi ve doğal güzelliklerini görmeye ayırmak isterseniz, Şanzelize Yatı’nda geçireceğiniz saatleri, sunulan lezzetli yemekleri tadarken ve içkinizi yudumlarken yakamozlarla parıldayan Boğaz ve tarih kokan Asya ile Avrupa yakaları size unutamayacağınız anlar yaşatacaktır.

Uluslararası kalite ve güvenlik esasları doğrultusunda Türk Loydu kontrolünde inşa edilen, motor gürültüsünden uzak, titreşimsiz ve konforlu teknemiz 2011 yılında Boğazın görkemliliği ile buluştu.

17. Yılımızda sizleri ve değerli misafirlerinizi ayrıcalıklı servis anlayışımızla ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

17 yıllık tecrübe
Lezzetli menü seçenekleri
Deneyimli Kaptan
6 farklı hizmet
Modern yatlar
Memnuniyet garantisi

17

Yıllık geçmiş

1145

Organizasyon düzenledik

9200

Misafir ağırladık

24

Farklı menü seçeneği

Rota

Özel bir rota belirlenmediği sürece Şanzelize Yatı; başta Avrupa Yakası’nda bağlı bulunduğu Arnavutköy olmak üzere; Kabataş ve Beşiktaş’tan, Asya Yakası’nda Beylerbeyi’nden hareket etmektedir.

Kabataş’tan hareket edildiğinde Dolmabahçe ve Çırağan Sarayları geçildikten sonra Ortaköy yakınlarından Asya Yakasına geçilir. Beylerbeyi Sarayı ve Kuleli gibi tarihi yapıları geçerek Beykoz koyuna kadar çıkılır. Bu sakin koyda bir süre mola verilir ve Avrupa Yakası’ ndan Emirgan, Rumelihisarı, Bebek ve Arnavutköy’ü takiben Kabataş’a ulaşılır. Bu tur yaklaşık 4 saatte tamamlanır.

Teknik Bilgiler

Boy : 40 mt

En : 10 mt

Ana Makine : 2 Adet 720 HP

Jeneratör : 2 Adet 95 ve 120 KW lik Jeneratör

Güvenlik ve Teknik Bilgiler

Şanzelize Yatı; Liman Başkanlığı’nın Tenezzüh Tipi Tekne Kodeks ve Tüzüğü’ne uygun olarak 2011 yılında Türk Loydu denetiminde inşa edilmiş olup, her yıl periyodik olarak yine Türk Loydu tarafından denetlenmektedir.

Yatımızda ait yolcu ve yat sigortası ile TAPDK ve Kültür Bakanlığı Turizm Belgesi mevcuttur.

Yatı’mızda 20 si çocuk olmak üzere toplam 440 adet can yeleği ile 21 adet can simidi bulunmaktadır.

Yatımızın bütün birimleri ısı ve duman detektörleriyle denetlenmektedir. Yangın sırasında yakıt akışını kesecek sistem mevcuttur. Ayrıca yangın esnasında tüm makine aksamı üzerinde karbondioksit püskürtme sistemleri bulunmaktadır. Bu sistem sesli ve ışıklı alarmla desteklenmekte ve devreye girdiğinde makine dairesinin havalandırma motorlarını durdurarak makine dairesine hava girişini (damperler ile) engellemektedir.

Tüm bölümler arasında su geçmez perdeler mevcuttur. Bu uygulama İstanbul Boğazında sadece Şanzelize Yatı’nda bulunmaktadır.

Yatımız içindeki tüm girişler, merdivenler, basamaklar, can yeleği gibi gereçlerin yerleri ışıklı ve fosforlu güvenlik tabelalarıyla gösterilmiştir.

Misafir Yorumları

Etkinlik ve organizasyon düzenlediğimiz müşterilerimizin Google yorumları

Muhteşem bir yat, yemekler olağanüstü, çalışanlar güler yüzlü ve ilgili çok şık ambiyans, bir de boğazın eşsiz manzarası.

Sevil Bayam

Misafir

It was good experience. The cruise is most recommended to experience both Europe and Asia side of Istanbul. Food was also good while the Turkish classic dance was extraordinary.

Latif Hussaini

Misafir

Kesinlikle tavsiye ediyorum. Güzel bir yat ve iyi bir işletmeci.

Alparslan Özmen

Misafir